HOŞGELDİNİZ

Bizler Altın Çağ Anaokulları’ndaki kurucu, danışman, okul müdürü, sınıf öğretmenleri, kurum psikologları ve branş öğretmenlerinden oluşan eğitim ekibi olarak diyoruz ki: Çocuklarınıza hayatlarının ilk bir kaç senesinde öğrettiğimiz dersler, hayatlarının geri kalanı için silinmez bir iz bırakacaktır. Kimi zaman bilinçli, kimi zaman farkında olmadan çocuklara birçok hayat becerisi kazandırıyoruz ve aynı zamanda ömür boyu sürecek olan öğrenmenin, sosyal davranış ve ruhsal sağlığın temelini atıyoruz. Altın Çağ Anaokulları da adını bu silinmez izden esinlenerek almıştır.

Altın Çağ eğitim ailesi daha sürdürülebilir ve uyumlu bir dünya kurmak için yürüttüğümüz çalışmaların merkezine birçok soru koyar;

-Eğitimde, çocuklarımızın yaşayacağı hayatlara layık olan şey nedir? Onların içinde yaşamak istediği dünyaya layık mıyız?
-Bir okulun müfredatı çocukların dünyadaki sorularından ve meraklarını temel alarak inşa edildiği takdirde ne olur?
-Engel yerine yaratıcılığı ve yeniliği teşvik eden eğitim uygulamaları geliştirirsek ne olur?
-Standartlaştırılmış uygulamalardan kurtulursak, cesur davranacak mucitleri, sanatçıları, bilim insanlarını ve değişimin yaratıcılıarını yetiştirirsek değişen dünyanın yüzü nasıl olur?
-Okuldaki öğrenmeyi, çocuklarımızın muhtemel hayat görüşleriyle uyumlu hale getirirsek ne olur?
-Çocuklarımızın yaşayacağı hayatlara layık olan şeyi bulmuş olur muyuz?

Bizler Altın Çağ’da işte bu soruların günlük takipçisiyiz.
Okullarımızın koridorlarında gezerken çocuklarımızın birlikte çalıştığına, yeni uygulamaları denediklerine, meraklarının peşinden koştuklarına, çekinmeden soru sorduklarına ve yanılmaktan çekinmediklerine mutlulukla şahitlik edebiliyoruz. Altın Çağ’da sınıf öğretmenleri ve psikologların onları bu konularda nasıl büyük bir özveriyle desteklediğimize ve onlardan gelen veriler üzerinde nasıl titizlikle çalıştığımıza inanıyoruz.
İşte bu yüzden güvenle diyoruz ki;

Altın Çağ Anaokulu, çocukların inkar edilemez kapasitesine inanır ve keşif, araştırma ve yaratıcılık yeteneklerini ortaya çıkarmak için çalışır.
Yaşamın ilk altı yılını kapsayan Altın Çağ eğitimi, zengin, eşsiz bir dizi akademik, sosyal ve yaratıcı deneyim sunar.
Altın Çağ, verimli bir hayal gücünü, keskin bir aklı, büyük bir kalbi ve doymak bilmez bir öğrenim tutkusunu besler.
Bu çatı altında hepimiz bunun için çalışıyoruz. En içten dileklerimizle;