Yaz okuluAltın Çağ’da yazın keyfi bambaşka!

Çocuklarla yazın açık havanın, bahçenin, havuzun tadını doyasıya çıkarabilmek için, verimli ve keyifli bir yaz için hazırlıklarımızı tamamladık!
Çalışmalarımızın ağırlıklı olarak yeşil alan ve açık havada yürütüldüğü, çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerine destek olan Altın Çağ Yaz Okulu Programı ile bir yandan çocuklar Reggio emilia yaklaşımının temelinde yer alan doğa tabanlı çalışmalara katılırken diğer yandan çocukların güç, denge, koordinasyon gibi alanlarda motor gelişimleri desteklenmektedir.

Oyun ve hareket çocukların en çok kullandıkları ifade dilidir. Bu nedenle yaz okulu boyunca çocukların kendilerini oyun ve hareket yoluyla ifade edecekleri özel bir program çocuklara sunulmaktadır. Çocuklar grup halinde spor yaparken, grup dinamiğini keşfetmeyi, güçlerini ortaya koyarak başarma duygusunu güçlendirmeyi, fiziksel olarak gelişimleriyle yaşıtlarına göre daha aktif olmayı ve sosyalleşmeyi öğrenirler. Bunun yanında oyun biçiminde yapılan bu gibi aktivitelerle, çocukların vazgeçilmez ihtiyacı olan oyun oynama ihtiyaçları fiziksel aktiviteyle pekiştirilmiş olmaktadır.

Bu programı oluşturan atölyelerimiz:
-Çimler üzerinde Temel Jimnastik
- Yüzme
-Spor odaklı oyun ve dans,
-Sanat Atölyesi
-Doğa Gözlemevi
-Çifçilik Atölyesi
-Doğal Mutfak
-İnteraktif İngilizce
-İngilizce oyun
Altın Çağ Yaz okulu 24 - 72 ay arası öğrencilere hizmet vermekte olup, tam gün ve yarım gün olmak üzere iki ayrı kayıt seçeneği bulunmaktadır.
Uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan yaza özel program, zengin içeriği ile çocuklara dolu dolu geçirecekleri bir tatil imkânı sunacak.